Telewizja przemysłowa

Systemy tradycyjne.
Umożliwia obserwacje i zapis obiektów o szczególnym znaczeniu, które powinny być monitorowane.
Kamery w zależności od typu umożliwiają obserwacje stałej strefy, lub tez pozwalają na regulację - zbliżenie, obrót. Zapis może odbywać się z wykorzystaniem magnetowidu nagrywającego w trybie 24 lub 48 godzinnym, zapisującego obraz z kamer, umożliwiając także stały wgląd w strefę obserwacji kamery.
Do połączenia obrazu kamer w jeden, tzn. umożliwianie podglądu przykładowo 4 kamer, służy multiplekser, który "Łącząc" sygnały z kilku do kilkunastu kamer, jest w stanie przedstawić je razem, lub w dowolnej konfiguracji na pojedynczym monitorze, oraz zapisać na kasecie z możliwością późniejszego odtworzenia w takim samym trybie, tzn. wglądu w każdą kamerę podłączoną do multipleksera.
Cały system może rejestrować przykładowo tylko wtedy, gdy kamera zarejestruje ruch w jakiejś kamerze, lub tez przełączać monitor na obraz z tej właśnie kamery.
Zastosowanie kamer jest w zasadzie nieograniczone, gdyż na rynku dostępne są kamery będące w stanie obserwować pomieszczenie przez dziurkę wielkości łebka szpilki, po kamery szybkoobrotowe, służące do celów profesjonalnego zabezpieczenia, wykorzystywane w hipermarketach i dużych obiektach jak lotniska, stadiony. Ograniczenie stosowania tych ostatnich znacznie sugeruje cena, stawiając takie urządzenia na najwyższym progu cenowym.

Systemy cyfrowego zapisu obrazu na komputerze.

W cyfrowych systemach zapisu, analogowy magnetowid oraz multiplekser zastępuje karta wideo do komputera, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów przy jednoczesnym poszerzeniu możliwości systemu o wiele funkcji.
Oto kilka z zalet systemów tego typu:

oprogramowanie w jezyku polskim, instalowane na zwyklym PC:
rozdzielczosc rejestracji 320x240 lub 640x480,
zabezpieczenie opcja "znaku wodnego",
kompresja WAVELET lub MPEG 4,
opcja SRT (inteligentnego nagrywania),
detekcja ruchu,
podzial ekranu monitora,
opisy kamer - czas i data,
rejestracja na twardym dysku, transmisja przez telefon, pager, tel. komórkowy, oprogramowanie do grupowania systemów w sieci,
praca w sieci LAN/WAN

Karty wideo są produkowane dla obsługi od 1 do 16 kamer i częstotliwości nagrywania od 12 do 100 klatek na sekundę.
Systemy takie umożliwiają pełne programowanie obsługiwanych funkcji, oraz dostęp zdalny do obrazu i systemu przez siec lokalną i Internet. Istnieje możliwość zdalnego przekazywania obrazu przez kartę - poprzez dodzwanianie się do danego komputera podczas wystąpienia alarmu. System może nagrywać obrazy w postaci skompresowanej w wielu formatach, co gwarantuje oszczędność miejsca na dysku twardym.

 


[strona główna] [firma] [oferta] [serwis] [alarmy] [programy] [centrale telefoniczne] [urządzenia radiowe] [alarmy bezprzewodowe] [poradnik użytkownika] [ochrona przeciwpożarowa] [kontrola dostępu] [sieci komputerowe] [telewizja przemysłowa]