Centrala alarmowa CA-64 przeznaczona jest do średnich i większych obiektów. Dzięki mozliwościom dołączenia modułów rozszerzających idealnie nadaje się między innymi do obiektów, w których planowana jest rozbudowa. Możliwosc przyłaczenia dużej ilości klawiatur, z których sterowany jest system (teoretycznie 64+18 jeśli uwzględnić klawiatury na ekranie komputera), a także zdefiniowania dużej liczby stref oraz duża liczba wejść dozorowych, pozwalają rozsądnie rozwiązać zadanie ochrony w większości obiektów.

 



System procesorowy z oprogramowaniem w pamięci FLASH, umożliwiający unowocześnienie programowania centrali i rozbudowę o nowe funkcje. Nowa wersja oprogramowania wpisywana jest przez port RS-232 centrali, bez konieczności demontowania jej z obiektu.
Możliwość zachowania parametrów programowanych przez serwis w pamięci FLASH, dzięki czemu nawet po odłączeniu akumulatorka podtrzymującego pamięć ustawień, centrala wraca do ustawień zaprogramowanych przez serwis.
Możliwość dzielenia systemu na 8 partycji i 32 strefy (strefa = grupa wejść). Strefy mogą być sterowane przez użytkownika, przez timery, przez wejścia sterujące lub ich stan może zależeć od stanu innych stref. Możliwe jest czasowe ograniczanie dostępu do stref.
Możliwość rozbudowy poprzez dodanie modułów rozszerzających do 64 wejść i wyjść. Rozproszenie systemu na moduły ogranicza dodatkowo ilość okablowania.
Możliwość zapamiętania w systemie 192 haseł, które mogą być przeznaczone dla użytkowników lub też można przypisać im funkcje sterujące.
Rozbudowane funkcje jednoczesnego sterowania systemem poprzez manipulatory LCD i podłączone do nich komputery użytkowników. Dodatkowo serwis ma możliwość sterowania centralą przez port RS-232 lub przez łącze telefoniczne. Możliwe jest też sterowanie pojedynczymi strefami poprzez przydzielone do nich klawiatury strefowe.
Możliwość kontrolowania dostępu do wybranych stref obiektu poprzez klawiatury strefowe lub zamki szyfrowe, umożliwiające kontrolę stanu drzwi i sterowanie ryglami (elektrozaczepami). Kontrola stanu drzwi nie zmniejsza ilości wejść dozorowych centrali.
Możliwość definiowania nazw użytkowników i większości elementów systemu (stref, wejść, wyjść, modułów), dzięki którym ułatwione jest sterowanie i kontrola systemu oraz przeglądanie pamięci zdarzeń.
Monitoring realizowany pod cztery różne numery stacji (dwie stacje, każda z jednym numerem rezerwowym), z możliwością rozdzielenia zdarzeń na 8 identyfikatorów. Oprócz podstawowych formatów transmisji, centrala umożliwia monitoring w formacie Ademco Contact ID.
Powiadamianie pod 16 zwykłych numerów telefonów komunikatami z syntezerów (do 16 komunikatów) lub pagerów (64 komunikaty cyfrowe). Odebranie komunikatu można potwierdzić hasłem podanym z klawiatury telefonu (DTMF).
Funkcja odpowiadania na telefon umożliwiająca sprawdzenie stanu wszystkich stref centrali oraz sterowanie (do 16 wyjść). Realizowana jest ona po zidentyfikowaniu użytkownika (każdemu użytkownikowi można przydzielić specjalne hasło telefoniczne).
Rozbudowana funkcja bieżącego wydruku zdarzeń, umożliwiająca selekcję zdarzeń. Opisy zdarzeń są zgodne z listą zdarzeń formatu Ademco Contact ID, przez co wydruk z centrali jest zbieżny z wydrukiem ze stacji monitorującej. Oprócz tego nazwy wejść, modułów i użytkowników drukowane są tak, jak je zdefiniowano w systemie.
Dodatkowa funkcja portu RS-232 centrali sterowanie modemem zewnętrznym umożliwia nawiązywanie łączności przez typowy zewnętrzny modem. Programowanie zdalne przez linię telefoniczną i obsługa serwisowa są w takim przypadku tak samo szybkie, jak przy programowaniu bezpośrednio przez RS-232.
Możliwe sterowanie w oparciu o czas, dzięki 64 timerom uwzględniającym tygodniowy rytm pracy oraz definiowane okresy wyjątków. Dodatkowo każda strefa ma swój timer (dzienny lub tygodniowy), programowany przez administratora, zapewniający automatyczne uzbrajanie i rozbrajanie.
Ułatwione realizowanie niestandardowych funkcji sterowania dzięki możliwość realizowania złożonych operacji logicznych na wyjściach.
Pojemna pamięć zdarzeń (6000), w której oprócz zdarzeń monitorowanych zapamiętywane są też: dostęp użytkownika, użyte funkcje i inne.
Magistrale komunikacyjne umożliwiające dołączanie modułów zwiększają możliwości sprzętowe - pozwalają rozbudować system o nowe elementy, które zostaną opracowane w przyszłości.
   
 
Centrala CA-64 posiada atest TECHOM w klasie S nr 151/01
 
Centrala posiada świadectwo homologacji Ministra Łączności
nr 1404/2000 z dn. 2000-12-11

 


[strona główna] [firma] [oferta] [serwis] [alarmy] [programy] [centrale telefoniczne] [urządzenia radiowe] [alarmy bezprzewodowe] [poradnik użytkownika] [ochrona przeciwpożarowa] [kontrola dostępu] [sieci komputerowe] [telewizja przemysłowa]